شهردار و معاون
 


 
   

 
 
 بنر سرویس
 
 کانال ها
 
 سایت
 
 
 
 
 
تاریخ : دوشنبه 29 ارديبهشت 1393     |     کد : 113

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز: شرکت های حفار، موظف به اجرای تمهیدات ایمنی هستند

مهندس اسحقی در گفتگو با شهریار با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: شهرداری، با بررسی درخواست های حفاری، مجوز لازم برای حفاری شرکت های مختلف را صادر می کند؛ اما مسئولیت اقدامات ایمنی بعدی، متوجه شهرداری نیست

شهریارنیوز: معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز با ابراز تاسف از فوت یکی از شهروندان در اثر ریزش آوار در مسیر خیابان ارتش شمالی گفت: بر خلاف برخی اخبار، شهرداری، هیچ گونه مسئولیت فنی و عمرانی در مورد حادثه روز گذشته ندارد.

مهندس اسحقی در گفتگو با شهریار با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: شهرداری، با بررسی درخواست های حفاری، مجوز لازم برای حفاری شرکت های مختلف را صادر می کند؛ اما مسئولیت اقدامات ایمنی بعدی، متوجه شهرداری نیست.

وی تصریح کرد: مسئولیت حفاری ایجاد شده در این مسیر بر عهده شرکت آب و فاضلاب بوده و بر این اساس شرکت مزبور، موظف بوده تا طبق قوانین شرایط حفاری، نسبت به پیش بینی تمهیدات ایمنی و نظارت بر اجرای دقیق آن ها اقدام کند. متاسفانه عدم رعایت نکات ایمنی باعث شد، یکی از کارگران همین شرکت، دچار حادثه شده و جان خود را از دست بدهد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز افزود: بر اساس قوانین و شرایط حفاری، ایجاد امنیت از قبیل محصور کردن مسیرهای حفاری، احداث پل موقت برای عبور عابر پیاده و نصب علایم هشداری به عهده شرکت حفار است.

مهندس اسحقی ادامه داد: همچنین مسئولیت هر نوع خسارت جانی و مالی وارده به تاسیسات شهری و اشخاص ثالث نیز در شرایط حفاری، به عهده شرکت حفار است و شهرداری در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز در پایان ابراز امیدواری کرد با جدی گرفتن نکات ایمنی و اجرای دقیق آن ها توسط شرکت های حفار، از تکرار حوادث تلخ پیشگیری شود.حمیدرضا رضاپور
 
 اسلایدر