شهردار و معاون
 


 
   

 
 
 بنر سرویس
 
 کانال ها
 
 سایت
 
 
 
 
 
تاریخ : پنجشنبه 21 آذر 1398     |     کد : 2638

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز در جلسه شورای معاونین مطرح کرد:

ایجاد پارک های محله ای بمنظور ارتقای رفاه و آسایش شهروندان

معاون فنی و عمرانی شهرداری کلانشهر تبریز در جلسه شورای معاونین که با حضور مدیران حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز و معاونین عمرانی مناطق دهگانه شهرداری به همراه مسئولین دفتر فنی و ناظرین مناطق برگزار شد به ایجاد پارک های محله ای در راستای سیاست های بودجه  تاکید نمود و گفت: پارک های محله ای به عنوان محل تنفس شهر به ویژه در بافت های پر جمعیت، محل بازی و ورزش برای کودکان و نوجوانان و محل تفریح برای اقشار مختلف دارای اهمیت فوق العاده است.

مهندس محمد حسین اسحقی در جلسه شورای معاونین بر مواردی از قبیل اولویت های بودجه ریزی پروژه های عمرانی سال 99 شهرداری تبریز، ارتقاء کیفیت راه ها و آسفالت، توسعه فضای سبز، بکار گیری کادر مجرب و آموزش دیده در فعالیتهای عمرانی، تقویت  اصلاحات هندسی ، بهسازی معابر... نکاتی را مورد توجه قرار داده و مطرح نمود .
وی گفت: ایجاد پارک های محله ای و همچنین فضاي شهري دوستدار سالمندان مزایایی نظیر تعاملات اجتماعی با دوستان و سلامت ورزش فردي را برای این عزیزان به همراه خواهد داشت.
مهندس محمد حسین اسحقی توجه همه جانبه در اجرای پروژه ها را از معاونین مناطق خواستار شده و اضافه کرد: ایجاد حساسیت و دقت در اجرای پروژه ها می تواند در بخش افزایش کیفیت بسیار کارساز و موثربوده و روند اجرای آن را سرعت بخشد.
وی افزود: بایستی با تلاش و فعالیت مضاعف روند اجرای پروژه ها  را به لحاظ کمی و کیفی ارتقا دهیم و این مهم زمانی تحقق پیدا می کند که  برنامه ریزی دقیق و تصمیم گیری های کار آمد از قبل صورت گیرد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری کلان شهر تبریز توجه به پروژه های زیر ساخت شهری و ایمنی را یکی دیگر  از محورهای کلیدی برنامه‌های عمرانی شهرداری تبریز در سال آتی عنوان نمود.
مهندس محمد حسین اسحقی در همین راستا بیان کرد: پروژه هایی که به ایمنی و زیر ساخت های شهر ارتباط دارد باید تقویت شود و در بحث ایمنی جای هیچگونه اغماض نداریم و باید پروژه اجرا شود چراکه بحث امنیت مردم مطرح است.
وی افزود: مناطق شهرداری در پیشنهاد بودجه فنی وعمرانی سال99، بر بخش های مدیریت صنعت آب، نگهداری و ایجاد کانال ها، مدیریت آب خام، حفر چاه ها و نگهداری پل ها توجه ویژه ای داشته باشند تا با اولویت بندی طرحها و اختصاص بهینه اعتبارات از دوباره کاری فعالیت های عمرانی و هدر رفتن منابع پیشگیری شود .
وی همچنین در ادامه آسفالت را موضوع بسیار مهمی دانست و با اشاره به فعالیت و برنامه ریزی های اخیری که در خصوص آسفالت ریزی انجام شده تصریح کرد: این تلاش ها تا حدود زیادی مثمر ثمر واقع شده ولی برای نتیجه مطلوبتر بایستی تلاش و فعالیت خود را مضاعف نماییم تا بتوانیم کیفیت راه ها را با آسفالت ریزی ها و بهسازی های مناسب  بالا ببریم.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز اذعان داشت: مهندس کسی است که در هرلحظه توان و جسارت اجرایی نمودن پروژه را داشته باشد و اگر سه اصل فنی و مهندسی ، علاقه موضوع و دقت و سلامت در کارها رعایت شود  قطعا آن کار موثر و ماندگار خواهد بود .
وی خواستار نظارت مستمر بر حسن اجرای کمی و کیفی پروژه‌های عمرانی شد و با مؤثر دانستن نقش  نظارت مستمر و حضور معاونین در پروژه ها افزود: پروژه ها  باید با امانت‌داری مسئولانه  اجرا و مورد بهینه‌سازی قرار گیرند و مهندسی ارزش در همه‌ی فعالیت‌های شهرداری تبلور داشته باشد.
وی همچنین در جهت حفظ و ارتقاء محیط کار سالم و بدون هیچونه حادثه و آلودگی  توجه به  بحث HSE   و ایمنی کارگاه ها و همچنین خواستار  ارائه سمینار جهت اجرایی نمودن بحث HSE  در همه ی پروژه ها شد.
مهندس اسحقی با اشاره به اینکه در بخش عمرانی پروژه هایی مانند احداث پل ها و پروژه های ابنیه نیاز به صرف هزینه و زمان زیاد دارد افزود: جهت حفظ و نگهداری از این سرمایه ها نگهداری و تعمیرات بخشی از مهندسی ارزش و از وظایف معاونت های عمرانی شهرداری است .
وی در ادامه از تصویب کلیات طرح مربوط به تقاطع های غیرهمسطح در سیزده نقطه از سطح شهر در جلسه مشترک کمیته فنی عمرانی و کمیته فنی ترافیک شهرداری تبریز خبر داد و افزود که طرح تقاطع های مزبور در جلسه آتی شورای ترافیک استان (همتا) بررسی و پس از تصویب جهت اجرایی شدن و لحاظ در بودجه سال آتی به مناطق ابلاغ خواهد گردید.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز در تداوم این جلسه خواستار تعریف پروژه های مثمر ثمر از سوی معاونین عمرانی مناطق شد و گفت: پروژه های تعریف شده باید به نوعی برگشت سرمایه داشته باشند و در این بخش از پروژه های نیمه کاره نیز نباید غافل شد چرا که اجرای این پروژه ها برای شهرداری خیلی مهم است.
در ادامه معاونین عمرانی مناطق پیشنهاد و نقطه نظرات خود را بیان داشتند. و در پایان این جلسه مهندس اسحقی معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز تصمیمات و جمع بندی های لازم را در خصوص موارد مطرحه انجام دادند .
شایان ذکر است دکتر نیکو خصلت عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز با حضور دراین جلسه  مورادی را در خصوص اجرای پروژه های مورد اولویت سال آتی به حاضرین جلسه اعلام نموده و از فعالیت عمرانی صورت گرفته  نیز تقدیر نمودند.
 
 

 


حمیدرضا رضاپور
 
 اسلایدر