شهردار و معاون
 


 
   

 
 
 بنر سرویس
 
 کانال ها
 
 سایت
 
 
 
 
 
تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1398     |     کد : 2639

درجلسه مشترک کمیته فنی و عمرانی و کمیته ترافیک شهرداری تبریز مورد بررسی قرار گرفت

بررسی پروژه های شاخص در سال آتی

جلسه مشترک کمیته فنی و عمرانی و کمیته ترافیک شهرداری تبریز که با حضور قائم مقام محترم شهردار تبریز، اعضای کمیته فنی عمرانی و توسعه شهرداری تبریز و اعضای کمیته فنی ترافیک و مشاورین و مدعوین برگزار شد پروژه های شاخص در سال آتی مورد بررسی قرار گرفت.

قائم مقام شهردار تبریز در این جلسه اظهار نمود: اجرای 13 پروژه تقاطع غیر همسطح در بودجه سال آتی به علت نیاز شهر از نظر ترافیکی بسیار حائز اهمیت می باشد که به علت اهمیت موضوع و تسریع در اجرایی نمودن آن ها در این جلسه مورد بررسی قرار می گیرد و بر اساس الزامات ترافیکی اولویت بندی و در سال آتی اجرا می شوند .
مهندس رسول موسائی در ادامه با اعلام وضعیت مناسب مالی شهرداری تبریز در بین شهرداری های کشور، از کمترین بدهی این مجموعه به اشخاص حقیقی و حقوقی خبرداد.
وی بیان کرد کرد: در دو سال گذشته با وضعیت درآمدی خاصی مواجه بودیم که تلاش کردیم با اتخاذ تدابیری خاص، ثبات سیستمی را در مجموعه شهرداری داشته باشیم.
قائم مقام شهردار تبریز افزود: در سال اول فعالیت شورای پنجم و شهرداری، در یک ماه فقط برای دو پروژه ۵۰ میلیارد تومان به صورت نقدی تامین اعتبار کردیم که در آن سال می توانستیم با آن مبلغ ۲ پروژه را آغاز و به اتمام برسانیم و از سوی دیگر با مشکلات متعددی مالی مواجه بودیم اما رویکرد ما اتمام پروژه های نیمه تمام شهر بود.
وی تصریح کرد: قسمت اعظمی از بدهی های خود را به بانک ها و اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت کرده ایم و با ثبات بهتری نسبت به گذشته به پیش می رویم و بر آنیم تا برای سنوات بعدی شهرداری ایجاد هزینه نکنیم و پروژه های ویترینی نیز نداشته باشیم.
قائم مقام شهردار تبریز در بیان موانع اجرای به موقع پروژه ها خاطرنشان کرد: در گذشته دیدیم که برای اخذ مجوز جابه جایی چند درخت تا ۴ ماه پروژه عمرانی متوقف می شد و این با شرایط خاص آب و هوایی تبریز مناسب نبود و ما را با مشکلاتی رو به رو می کرد که در همین راستا مقرر شده تشریفات مناقصه ای پروژه ها پیش از آغاز سال جدید به پایان برسانیم تا به محض آغاز سال جدید عملیات اجرایی پروژه ها را شروع کنیم.
در ادامه جلسه مهندس محمدحسین اسحقی معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز گفت: در این جلسه 10 طرح تقاطع غیر همسطح جهت بررسی ارائه می گردد که علاوه بر بحث ترافیکی طرح های سازه ای و معماری نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز افزود: طرح های مزبور پس از تصویب در جلسه مشترک کمیته فنی و عمرانی و کمیته فنی ترافیک و نهایتا پس از تصویب در شورای ترافیک استان(همتا ) جهت اجرایی شدن در سیزده نقطه از سطح شهر در بودجه سال آتی لحاظ و به مناطق ابلاغ خواهد گردید.
وی در ادامه گفت: از طرح های مطرح شده برای اجرا در سال آتی سه طرح تقاطع غیر همسطح جاده سنتو با قراملک، تقاطع غیر همسطح رسالت با دیزل آباد و تقاطع غیر همسطح میدان معلم قبلا در کمیته فنی تصویب شده است که پس از تایید نهایی در شورای ترافیک استان وارد فاز اجرایی خواهد شد.
در ادامه جلسه مهندس یوسفی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز نیز در خصوص طرح پروژه های تقاطع غیرهمسطح مواردی را مطرح نموده و افزود: با توجه به اینکه این پروژه ها از نظر ترافیکی دارای اهمیت بالایی می باشند و نقش بسیار موثری در روانسازی ترافیک شهری دارند در کمیته مشترک ترافیکی و عمرانی مورد بررسی قرارمیگیرند و پس از تصویب به کمیته شورای استان ارسال شده تا روند اجرایی نمودن آنها تسریع یابد.
در تداوم جلسه طرح پروژه های تقاطع های غیر همسطح ارتش – آزادی، پاسداران- نصر، شهیدکسایی- حسابی، زیرگذر ائل گولی، میدان شهیدفهمیده و دوربرگردان ها، میدان شهید ناصرمقدم، گلگشت- آزادی، رسالت –دیزل آباد، سنتو– قراملک، رسالت- کوی فیروز، عینالی- پاسداران شرق، مشروطه- نیایش و میدان معلم توسط مشاورین پروژه ها ارائه گردید.
سپس اعضای کمیته فنی و عمرانی و کمیته ترافیک شهرداری به بحث و بررسی در خصوص طرح های مذکور پرداختند و در نهایت تصمیمات مقتضی در این راستا اتخاذ گردید.  
 


حمیدرضا رضاپور
 
 اسلایدر