شهردار و معاون
 


 

دکتر ایرج شهین باهر

شهردار کلانشهر تبریز 

مهندس محمد حسین اسحقی

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز 
 
 منوی اصلی
 
 بنر سرویس
 
 کانال ها
 
 سایت
 
 
 
 
 
تاریخ : پنجشنبه 27 ارديبهشت 1397     |     کد : 1710

شهردار تبریز در جمع اصحاب رسانه :

شفاف‌سازی یکی از اصول مهم مدیریتی شهرداری تبریز است/اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت اول مدیریت شهری

شهردار تبریز اظهار کرد: شفاف‌سازی یکی از اصول مهم مدیریتی شهرداری تبریز است و ما نیز سعی می کنیم در خصوص عملکرد و برنامه‌های مدیریت شهری پاسخگو باشیم .

به گزارش سایت معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز به نقل از شهریارنیوز، مهندس ایرج شهین باهر در جمع خبرنگاران با توجه به وسعت مسئولیت های شهردرای ها خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی و وسعت مسئولیت هایی که  شهرداری در حوزه مدیریت  شهری دارد بیشترین تعامل را نیز با شهروندان دارد .

وی ادامه داد: خدمات و فعالیت های شهرداری روزانه و گسترده است و در این راستا مشکلات و ابهاماتی به وجود می آید .

مهندس ایرج شهین باهر همچنین گفت: موضوعاتی که برای مردم شفاف نیست  باید شفاف سازی شود به عنوان شهردار تبریز اعتقاد دارم مدیران در ارتباط با رسانه قائم به فرد رفتار می‌کنند .

شهردار تبریز یادآورشد: اکثر مدیران شهرداری سعی می کنند مشکلات و ایرادات را به مردم و رسانه ها شفاف سازی کنند اما تعدادی از مدیران اعتقادی به رسانه ندارند و با مردم و رسانه فاصله می گیرند که احساس می کنم جز خصوصیات شخصی است .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شهرداری ها متکی به شهروندان هستند یادآور شد: شهرداری به عنوان نهاد عمومی و نه نهاد دولتی که گردش آن با پول مردم است  نهایتا متعلق به مردم است و برنامه هایی که انجام می دهد برای رفاه آسایش و آرامش مردم است و آنچه که برای ما مهم است خواست مردم است .

شهردار تبریز اظهارکرد: گاهی برخی مدیران و تصمیم گیرندکان احساس می کنند تصیمشان تصمیم خوب است اما شهروندان آن تصمیم را نمی پسندند و اصرار دارند که این تصمیم را اجرایی کنند .

شهین باهر خواست شهروندان را مصلحت عمومی دانست و یادآور شد همه باید در راستای خواسته های مردم قدم برداریم .

وی همچنین گفت: ما به دنبال شفاف سازی در موضوعات هستیم و مدیران باید با شهروندان به صورت مستقیم در ارتباط باشند چرا که مجموعه شهرداری  برای پنهان کردن موضوعی ندارد و همه تلاش می کنیم برای شهر و برای شهروندان قدم برداریم .

شهردار تبریز با اشاره به مسئولیت های سابق خود خاطرنشان کرد: روش مدیریت شفاف را در مسئولیت های دیگری که بر عهده داشتم مد نظر داشته‌ام شهرداری نهاد کاملا مردمی است و اعتقاد دارم مردم باید از تمامی امور و مشکلات اطلاع داشته باشند .

مهندس شهین باهر اظهارکرد: اما در کنار این موضوعات مثل سایر مجموعه ها در شهرداری هم منافع جناحی و گروهی هم مطرح است که باید مدیریت کنیم، دنیا عرصه رقابت است و جناح ها گروهها و احزاب به همین دلیل به وجود آمده اند .

شهردار تبریز همچنین گفت: احساس می کنم گاهی در برخی بخش ها غیر واقعی و بی انصافانه به موضوعات پرداخت می شود .

وی با اشاره به مدیریت خود در شهرداری تبریز یادآورشد: در طول 6 ماه گذشته که به عنوان شهردار تبریز حضور داشته ام سعی به شفاف‌سازی داشته ام و  سعی کردم مشکلاتی که از بابت بدهی های شهرداری بوده به صورت مستند شفاف‌سازی کنیم و بدهی ها را به صورت غیرنقدی تسویه کرده و مشکلات درآمدی را سعی می کنیم مدیریت کنیم .

شهردار تبریز با اشاره به تعداد کارکنان شهرداری تبریز گفت: تعداد کارکنان شهرداری تبریز قابل توجه است ولی سعی میکنیم وضع موجود را حفظ کنیم و هیچ کس را اخراج نکنیم .

مهندس شهین باهر ادامه داد: اعتقاد داریم کارد شهرداری تبریز به هر شکل افرادی در بدنه شهرداری هستند به هر حال شهروندان ما هستند و نمی توانیم به انواع بهانه اخراج کنیم و سعی می کنیم بهره وری نیروها را افزایش دهیم .

پروژه های نیمه کاره باقی مانده به اتمام می‌رسد

شهردار تبریز با اشاره به اینکه اولویت اول شهرداری تبریز برای سال جدید اتمام پروژه های نیمه تمام است یادآورشد: به دنبال تعریف و اجرای برخی پروژه های جدید پروژه های نیمه تمام گذشته را اجرایی میکنیم .

مهندس شهین باهر با اشاره به درآمد های شهری اظهارکرد: متاسفانه بحث درآمد های پایدار شهری با تصمیمات دولت کاهش پیدا کرده است و شهرداری در مدیریت درآمد با مشکلات بسیاری مواجه است اما ما سعی می کنیم کالبد شهر را به بهترین نحو حفظ کنیم .

تبریز پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی

شهردار تبریز در ادامه سخنان خود با اشاره به موضوع مهم صنعت گردشگری و معرفی تبریز به عنوان شهری گردشگرپذیر گفت: شهرداری تبریز در حوزه گردشگری اقدامات بسیاری انجام داده که شاید وظیفه اصلی شهرداری نیست اما نمی توانیم منتظر بمانیم که سایر سازمان ها وارد عمل شوند و اعتقاد داریم هزینه در حوزه گردشگری سرمایه گذاری است هزینه نیست .

شهین باهر همچنین گفت: 2018 نقطه عطفی برای تبریز بوده و آغاز رونق صنعت توریست در این شهر است سعی می کنیم این سال را آغازی برای رونق گردشگری تبریز در نظر بگیریم .

وی ادامه داد: ادعا نداریم کارهای ایده آلی برای تبریز صورت گرفته است اقدامات محدودی که انجام داده ایم اما با اطلاع رسانی مناسب تبریز در رسانه های بین المللی مطرح شد .

وی با اشاره به افزایش قابل توجه توریست خارجی در تبریز یادآور شد: شهروندان تبریز در ایام عید نوروز شاهد افزایش قابل توجه مسافران بودند و امروز هم مسافران خارجی را در بستر شهر می بینیم .

شهردار تبریز اظهارکرد: در راستای برنامه های تدوین شده 2018 و رویدادهای اتفاق افتاده سعی می کنیم روال را ادامه دهیم و با شرکت های مسافرتی و تشویقاتی که برای آن ها در نظر می گیریم .

وی همچنین گفت: هر روشی که بتواند تبریز را به عنوان شهر گردشگری معرفی کند سعی می کنیم از آن بهره‌برداری کنیم .

ثبات اقتصادی درشهرداری تبریز

شهردار تبریز با اشاره به وضعیت درآمدی شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: تنها شهرداری که در آستانه عید نوروز  شاهد تجمع طلبکاران نبود شهرداری تبریز است در این مدت سعی کردیم وضعیت درآمدی و هزینه شهرداری را به آرامش و تثبیت برسانیم .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشگیری از فساد اداری یادآور شد: تغییر افرد و اشخاص راهگشای پیشگیری از فساد اداری نبوده و این مسائل نیست بلکه باید روش ها را تغییر دهیم و نقاظ ضعف شناسایی و تقویت کنیم .

مهندس شهین باهر ادامه داد: در کنار این قضایا سعی کرده ایم هزینه های شهرداری را کاهش دهیم البته مدعی ریخت و پاش در گذشته نیستم اما سعی می کنیم این مسائلرا مدیریت کنیم .

وی همچنین گفت: ما باید از اجرای پروژه های ویترینی که نفعی برای مردم ندارند اجنتاب کنیم .

شهردار تبریز ادامه داد: فصل الخطاب همه ما قانون است حتی اگر آن را دوست نداشته باشیم بحث های فنی و اجرایی باید درست و دقیق انجام گیرد و ما در این چهارچوب حرکت خواهیم کرد .

وی خاطرنشان کرد: بستر شهر گسترده است و در موضوعات مختلف نظرات متفاوتی وجود دارد ولی ما آنچه که به نفع مردم است و با ملاک قانون حرکت خوهیم کرد .حمیدرضا رضاپور
 
 اسلایدر