شهردار و معاون
 


 
   

 
 
 بنر سرویس
 
 کانال ها
 
 سایت
 
 
 
 
 
تاریخ : چهارشنبه 17 بهمن 1397     |     کد : 2263

تکمیل پازل انقلاب عمرانی تبریز با افتتاح پروژه «ولیعصر»/ وقتی فعل خواستن در تنگنای مالی صرف شد

پروژه تقاطع غیرهمسطح «ولیعصر» یکی از پروژه های مهم شهرداری تبریز بود که با دستان خالی و در این شرایط سخت اقتصادی درحال اتمام است تا پازل انقلاب عمرانی تبریز تکمیل و تکمیل‌تر شود.

به گزارش سایت معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز به نقل از پایگاه خبری شهریار تبریز، آخرین روزهای بهمن ماه است و آفتاب توان بیرون آمدن از پشت ابرها را ندارد. در این هوای سرد ولی کارگران و مهندسان عمرانی بدون توجه به این جدال سرما و آفتاب در حال کار در پروژه تقاطع غیر همسطح حضرت ولیعصر هستند.

تقاطع غیرهمسطح ولیعصر

در این جدال دست ها با سیمان و آهن سرد ولی خبرهای خوشی برای شهروندان تبریزی به گوش می رسد و قرار است با تلاش عوامل و نیروهای عمرانی تقاطع غیرهمسطح «ولیعصر» طی روزهای آینده به بهره برداری برسد.

عملیات اجرایی تقاطع، روز و شب و جمعه و پنج‌شنبه نمی‌ شناسد؛ در گوشه‌ای از تقاطع عملیات خط کشی در حال انجام است، در گوشه‌ دیگری کارگران و مهندسان برق تیرهای چراغ برق پروژه را نصب می کنند و آن طرف هم گاردیل‌ها درحال نصب است. همه عوامل و نیروها دست در دست یکدیگر داده اند تا «پروژه‌ای بزرگ» افتتاح شود.

این پروژه با طول بیش از ۱۳۰۰ متر به عنوان بخشی از فاز اول اتوبان ولایت از چهار رمپ و سه لوپ تشکیل یافته و هزینه عمرانی آن تاکنون به ۱۵۰ میلیارد ریال رسیده است. با بهره برداری از این تقاطع کوی های نصر و استانداری به همدیگر متصل و تردد در مسیرهای مختلف اتوبان پاسداران، نصر و استانداری به همدیگر ممکن می شود.

۵۰ درصد پیشرفت طی ۴ ماه

تا همین چند ماه پیش وقتی از اتوبان پاسداران و محل احداث این تقاطع عبور می کردیم، شاید کمتر کسی فکرش را می کرد که این پروژه طی سه ماه قرار است به این میزان پیشرفت داشته باشد، آن‌هم در شرایطی که قیمت تمام ملزومات ساخت یک تقاطع غیرهمسطح از قیر و آهن گرفته تا هزینه تملک ناگهان چند برابر ‌شود. ولی این اتفاق افتاد و فعل خواستن در این پروژه عمرانی در این شرایط سخت اقتصادی صرف شد.

با شهردار منطقه ۵ تبریز که هم صحبت می شوم می گوید: این پروژه از سال ۹۶ استارت خورد و تا آبان ماه امسال فقط عرشه پل ساخته شده بود و پروژه کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

علی اصغر نساج ادامه می دهد: اما از آبان ماه تا همین امروز با فعالیت شبانه روزی و تلاش کارگران و مهندسان میزان پیشرفت به بالای ۹۵ درصد رسیده است؛ یعنی ۵۰ درصد پیشرفت طی ۴ ماه فقط.

آغاز شمارش معکوس برای عبور شهروندان از روی تقاطع «ولیعصر»

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز نیز از آغاز شمارش معکوس برای عبور شهروندان از روی تقاطع غیرهمسطح «ولیعصر» خبر می دهد و می گوید: عملیات خط کشی، تامین روشنایی و برخی کارهای جزئی پروژه در حال انجام است و طی روزهای آینده شاهد افتتاح این تقاطع غیرهمسطح خواهیم بود.

محمد حسین اسحقی از جاگذاری ۹۶ تیر برق در مسیرهای مختلف این پروژه خبر می دهد و می افزاید: این پروژه کوی نصر و استانداری را به همدیگر متصل کند. این تقاطع بزرگ‌ترین پروژه در حال اجرای کلانشهر تبریز و یکی از سخت‌ترین پروژه‌ها از نظر فنی است که در چند ماه اخیر با فعالیت شبانه روزی کارگران و مهندسان درحال اتمام است.

به گفته وی تقاطع غیر همسطح حضرت ولیعصر نقش مهمی در خارج شدن کوی های نصر و استانداری و محلات پیرامونی آنها از بن بست خواهد داشت.

وی وجود ترافیک سنگین در مسیرهای پرتردد شهری و مشکل در عبور و مرور وسایط نقلیه را موجب ترافیک سنگین در خیابان ها و نارضایتی مردم می داند و می گوید: شهرداری کلانشهر تبریز در راستای کاهش ترافیک پروژه های زیادی اجرا کرده است و چندین پروژه عمرانی نیز در دست اجرا دارد که یکی از این پروژه ها تقاطع غیر همسطح ولیعصر(عج) است که در روزهای آتی افتتاح می شود.

تکمیل این پروژه به دلیل هم‌جواری با شهرک های جدید تبریز و اتصال چند منطقه در محورهای شلوغ شهر از اهمیت بالایی برخوردار است و افتتاح آن تحول بزرگی در تسهیل ترافیک اتوبان پاسداران خواهد داشت و معضل اهالی منطقه بعداز سال ها انتظار حل می شود.


حمیدرضا رضاپور
 
 اسلایدر