شهردار و معاون
 


 
   

 
 
 منوی اصلی
 
 بنر سرویس
 
 کانال ها
 
 سایت
 
 
 
 INESTA
 
تاریخ : سه شنبه 21 مرداد 1399     |     کد : 2668

بررسی طرح چهارراه بهشتی در جلسه کمیته فنی عمرانی شهرداری تبریز

لزوم رعایت معماری سنتی در طرح چهار راه بهشتی

به گزارش روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز در جلسه کمیته فنی شهرداری تبریز که با حضور اعضای کمیته فنی و مشاوران طرح ها به ریاست معاون فنی و عمرانی شهرداری کلانشهر تبریز تشکیل شد طرح چهارراه بهشتی به لحاظ فنی، معماری و سازه‌ای مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه مهندس محمد حسین اسحقی معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز توضیحاتی در خصوص سابقه و ماهیت پروژه و هدف از جلسه را ارائه نمود. در ادامه جلسه مشاور طرح توضیحاتی در خصوص محدوده مورد مطالعه، تاریخچه طرح، وضع موجود و نقاط اجباری پروژه ارائه و سه مورد آلترناتیو پیشنهاد گردید.
در این جلسه مهندس محمد حسین اسحقی توضیحاتی در خصوص نحوه انسجام و ارتباط بخش شمالی و جنوبی پروژه با لحاظ الزامات فنی ، بصری ، کاربردی با توجه به قرار گرفتن ایستگاه مترو در محل دانسته و بر لزوم رعایت الزامات معماری سنتی با توجه به استقرار مسجد کریم خان ، جاده تاریخی ابریشم و فرش سنگی تاکید نمودند.
ایشان در ادامه افزودند: با توجه به اینکه پروژه نوعی پلازای شهری محسوب می شود و تقارن پروژه با ایستگاه مترو ، لذا ضروری است که بحث فضای سبز به لحاظ چشم انداز و جذب گردشگر با لحاظ کمترین دخل و تصرف در وضع موجود و کمترین هزینه مورد توجه قرار گیرد.

سپس اعضای کمیته فنی و عمرانی به بحث و بررسی در خصوص طرح مطالعاتی و گزینه های پیشنهادی مشاور پرداختند و مقررگردید: مشاور مجددا" طرح پروژه را با لحاظ الزامات پروژه به لحاظ تاریخی ، فرهنگی ، تقارن با ایستگاه مترو ، بحث های گردشگری و دسترسی ، لحاظ مصالح و متریال های مناسب و سنتی ، انسجام بخش شمالی و جنوبی  با استفاده از شیب بندی های ملایم و یا رامپ پله ها و سایر الزامات فنی و اجرایی ، بابینی و د جلسات آتی مجددا" مطرح گردد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر