شهردار و معاون 

دکتر یعقوب هوشیار
شهردارکلانشهر تبریز

مهندس سامان احمدزاده
جانشین معاون فنی و عمرانی 


 
 
 منوی اصلی
 
 بنر سرویس
 
 kanal
 
 پرسش شهروند، پاسخ شهردار
 
 
 
 INESTA
 
تاریخ : يکشنبه 2 مرداد 1401     |     کد : 2876

آسفالت‌ریزی پنج هزار و ۲۰۰ تنی شهرداری تبریز طی هفته گذشته

در هفته‌ای که گذشت، شهرداری تبریز با توزیع پنج هزارو ۲۰۰ تن آسفالت اساسی و لکه‌گیری در نقاط مختلف شهر، ساماندهی معابر شهر را که یکی از مطالبات جدی شهروندان و از اولویت‌های مدیریت شهری است، تداوم بخشید.

به گزارش معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز به نقل از شهریار، آسفالت شهری و مناسب‌سازی مسیرهای تردد، دغدغه‌ای به قدمت شهرنشینی و احداث اولین جاده‌های حمل و نقل در دنیاست که تقریبا در همه جای دنیا اولویت اول مدیریت شهری محسوب می‌شود. مناسب‌سازی مسیر و آسفالت‌ریزی اصولی برای تردد شهروندان بدون کوچکترین ناراحتی و نارضایتی، کمترین مطالبه شهروندان از شهرداری و مدیران آن است.

شهرداری تبریز نیز به همین سبب و در راستای ارج نهادن به خواسته‌های به‌حق شهروندان، این روزها که فصل کاری منطقه آذربایجان در جریان است، با آسفالت‌ریزی‌های گسترده اقدام به بهسازی معابر برای تردد آسان‌تر شهروندان و افزایش رضایتمندی عمومی کرده است.

حالا مناطق دهگانه شهرداری تبریز هم به تکاپو افتاده‌اند و از آسفالت‌ریزی‌های اساسی معابر گرفته تا آسفالت کوچه‌ها و لکه‌گیری معابر مربوط به مناطق خود را به طور جدی در دست اجرا دارند. در این مطلب نگاهی به آمار آسفالت‌ریزی طی هفته گذشته داشته‌ایم و به تفکیک میزان تناژ و نقاط آسفالت‌ریزی در هر منطقه بررسی شده است.

منطقه ۱

طی هفته گذشته شهرداری منطقه ۱ تبریز با توزیع ۸۰۰ تن آسفالت در سطح معابر این منطقه اقدام به بهسازی و لکه‌گیری کرد. بر همین اساس مسیرهای کنارگذر غربی و شرقی پل روگذر توانیر، مسیر چشم انداز و کوچه های فرعی، کوچه حلاج آذر، خیابان های تختی و نظامی و کوچه های مشرف به آنها در محدوده ولیعصر در سطح این منطقه آسفالت‌ریزی شدند.

منطقه ۲

شهرداری منطقه ۲ تبریز هم با ۴۰۰ تن آسفالت در این هفته در صدد آماده سازی و بهسازی معابر منطقه خود برآمده است.

در این راستا معابر خیابان سرخوش در استاد معین، میخک ۳ و ۴ در خیابان پرواز، کوی مدرسه در پیشقدم، کوچه کیوان در استاد معین و... آسفالت‌ریزی شد.

منطقه ۳

طی هفته گذشته شهرداری منطقه ۳ تبریز نیز با مجموع ۳۴۰ تن آسفالت‌ریزی، معابر این منطقه را برای شهروندان خود مناسب‌سازی کرده است.

آسفالت ریزی کوچه نوروزی و کوچه فاضلی در خیابان حافظ و همچنین لکه گیری آسفالت در سطح منطقه از جمله اقدامات شهرداری منطقه ۳ در این راستا بوده است.

منطقه ۴

در این بین شهرداری منطقه ۴ تبریز نیز با ۳۵۰ تن آسفالت گامی در جهت بهبود وضعیت آسفالت معابر خود برداشته است.

آسفالت ریزی خیابان شهید رفیعی در خیابان قدس محلات پشت مسجد آل محمد و کوی شهید فتح کبیر، خیابان شهید قره باغی و کوی شهید امی و کوچه مهران از جمله اقدامات این منطقه طی هفته گذشته بود.

منطقه ۵

شهرداری منطقه ۵ تبریز نیز نسبت به آسفالت‌ریزی ۲۴۶ تنی اقدام کرده است. این منطقه در محدوده‌های مختلفی اعم از جنب قبرستان و کوچه های فرعی در کرکج، ورودی اصلی و کوچه های جانبی کرکج، شورای حل اختلاف در باغمیشه و... عملیات آسفالت‌ریزی را به انجام رساند.

منطقه ۶

شهرداری منطقه ۶ تبریز طی هفته گذشته با ۱۲۰ تن آسفالت مسیرهای این منطقه را آسفالت ریزی و لکه‌گیری کرده است.

بر این اساس، معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۶ تبریز با ۱۰۰ تن در پارک امام و پارک امام در شهرک امام(ره) و معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه نیز با ۲۰ تن در اشهرک امام (ره) مابین بلوک های ۶،۷،۹ و ۱۰، خیابان اشکان، جاده تبریز-مرند و خیابان قدس نسبت به آسفالت ریزی اقدام کرده است.

منطقه ۷

شهرداری منطقه ۷ تبریز نیز آسفالت ریزی دو هزار و ۵۰ تنی را طی هفته گذشته در دستور کار خود قرار داد.

آسفالت ریزی در معابر و مسیرهای مختلفی همچون آخماقیه، خلجان، جاده قدیم وادی رحمت، کوی فروردین، کوی لاله، رواسان، اندیشه و... طی هفته گدشته توسط شهرداری منطقه ۷ تبریز انجام یافته است.

منطقه ۸

شهرداری منطقه ۸ تبریز هم با ۳۸۰ تن آسفالت ریزی در راستای بهسازی معابر خود اقدام کرد.

لکه گیری و آسفالت ریزی در کوچه رهبری، کوچه صاحب جم، کوچه آبیاری، کوچه مهران، کوچه طباطبایی مقابل پاساژ چهل ستون و... طی هفته گذشته توسط شهرداری منطقه ۸ تبریز انجام یافته است.

منطقه ۹

شهرداری منطقه ۹ تبریز هم طی هفته گذشته برنامه آسفالت ریزی معابر را در دستور کار خود نداشته است.

منطقه ۱۰

در این بین شهرداری منطقه ۱۰ تبریز نیز ۳۳۸ تن آسفالت‌ریزی در سطح منطقه خود انجام داد که این آسفالت‌ریزی‌ها در  کوچه ۱۲ متری اول و دوم در خیابان المهدی، گوچه چاپارباشی در خیابان فارابی انجام یافت.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر